Tarihçemiz
09 Nisan 2021

Hastanemiz, Nisan 2005’te inşaatına başlanmış, 2 yıl içinde tamamlanmıştır. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi  3 blok halinde yapılmıştır..

Hastanemiz, sağlık alanında birçok dalda hizmet vermektedir. Verilen bu hizmetlerin kusursuz bir şekilde yürütülmesi için teknik altyapı ve destek hizmetleri büyük önem taşımaktadır.

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi; hasta katları, yoğun bakımlar, ameliyathaneler, sterilizasyon, acil servis, tıbbi görüntüleme, laboratuvarlar, poliklinikler, bilgi işlem merkezi, yemekhane ve idari bölümlerden oluşmaktadır.

AKILLI BİNA SİSTEMİMİZ

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi, yapı itibariyle akıllı bina özelliğindedir. Hastanemizdeki tüm hareketler, otomasyon sistemi ile izlenmektedir. Bunun yanı sıra, NFPA (ULUSAL YANGIN ÖNLEME KURUMU =National Fire Protection Association) standartlarına uygun yangın algılama, otomasyon ve söndürme sistemimiz mevcuttur.

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi’nde teknik imkan yetersizliği asla söz konusu değildir. Elektrik trafosu, elektrik jeneratörleri, UPS sistemleri, ısıtma kazanları, chiller grupları, su arıtma sistemleri ve medikal gaz sistemleri de yüzde 100 yedeklidir.

Arıza ve olağanüstü bir durumda yedekleri devreye girerek, kesintisiz hizmet verir. Ayrıca binamız mimari yapısı, kullanılan yapı malzemeleri ve yerleşimiyle standartlarıyla üst düzeydedir.

İnsana değer veren ve hasta memnuniyeti odaklı çalışanları, tam donanımlı hasta odaları klinikler, ameliyathane, yenidoğan yoğun bakım, yetişkin yoğun bakım, laboratuarlar, (Biyokimya Laboratuvarı, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Patoloji Laboratuvarı) diyaliz ünitesi, endoskopi ünitesi, radyoloji ünitesi ( MR, BT, Direkt Grafi, USG), poliklinikler, taş kırma ünitesi, (ESWL) sistoskopi-üroflowmetri ve odyometri ile hizmet vermektedir.