T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi

Özellikli Sağlık Hizmetleri


YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Yetişkin yoğun bakım ünitesi tescil edildiği 2.düzey yoğun bakım standartlarına uygun olarak ileri teknolojiye sahip cihazlarla donatılmış 18 yatak (3 izolasyon yatağı) ile kritik hasta bakımı üzerine eğitilmiş hekim ve hemşire grupları tarafından 24 saat hizmet vermektedir

ydyb.JPG

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM

 

2. seviye yenidoğan yoğun bakım olarak, 7 küvez, 4 Ventilatör, 1transport ventilatör küvez  ile   hizmet vermektedir.Hasta takip ve tedavisinin 24 saat esasına dayalı olarak kesintisiz sağlandığı, kritik hasta bakımı üzerine eğitilmiş hekim ve hemşire grupları tarafından yoğun bakım hizmeti verilmektedir.

yb.JPG

 

DİYALİZ ÜNİTESİ

Esenyurt Devlet Hastanesi Kronik böbrek hastaları tedavisi amacıyla hastanemiz 15 Ocak 2009 tarihinde diyaliz ünitesi açılmıştır.

Her iki böbreğin fonksiyonlarında geri dönüşmesi mümkün olmayan değişikliklerin olmasını takiben kanda üre,  kreatinin ve diğer toksinlerin birikmesi sonucu karşılaştığımız bir seri bulguların çıkması haline Kronik Böbrek Yetmezliği demekteyiz.

Kronik Böbrek Yetmezliğinin tedavisinde ise hemodiyaliz, periton diyalizi ve böbrek transplatonyonu (nakli) ile tedavi edilmektedir. Ünitemizde 5 negatif 1 HCV(+)olmak üzere 6 diyaliz makinemiz mevcuttur.

Hastalar merkezimize servis aracılığıyla evlerinden alınarak, tedavi sonrası evine bırakılmaktadır.