İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü
İstanbul Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi

Kirazlar Sınıfı (Mart)


KAVRAMLAR

RENK: Beyaz-Siyah

SAYI: 7,8

ŞEKİL: Dikdörtgen

DUYU: Kaygan- Pürüzlü/ Islak-Kuru

MEKANDA KONUM: Yukarı-Aşağı, Uzak-Yakın

ZIT KAVRAMLAR: Aynı-Farklı, Canlı-Cansız, Hareketli-Hareketsiz, Kolay-Zor, Şişman-Zayıf

BELİRLİ GÜNLER VE HAFTALAR

21-26 Mart Orman haftası

27 Mart Dünya tiyatrolar günü

DRAMA

İTFAİYE HER YERİ ISLATIYOR

İtfaiye arabası sesi dinlenerek etkinliğe başlanır. Öğretmen daha önceden ateş resmi astığı panoya doğru çocukları yönlendirir. Çocuklar ellerinde hortum varmış gibi yangını söndürürler. Ardından Neşeli Okul 6, sayfa 13 çalışılarak itfaiyenin numarası öğrenilir. Çocuklar sırayla sınıftaki oyuncak telefonla itfaiyeyi arama öykünmeleri yaparlar.


DEDEKTİR DİFİ

Hikâye öğretmen tarafından anlatılır. Hikâye sonunda drama yapılır.

KAYBOLAN KURABİYELER

Zırr...Zırrr... İşte çalan telefon, birilerinin yardıma ihtiyacı var... “Alooo, ben dedektif Difi. Hımmm... Yaaaa... Anladım hemen geliyorum.” Difi’yi arayan Bayan Şebi. Yaptığı kurabiyeler ortadan yok oluyormuş. “Kimin aldığını bulmalıyım.”

“Tak tak tak.” Difi doğruca mutfağa gitti, nefis kurabiye kokuları ve boş tabak. “Bu inanılmaz!” dedi Bayan Şebi. “Sadece ellerimi yıkamak için arkamı döndüm ve tabaktaki 5 kurabiye yok oldu.” Difi hemen etrafa bakındı, havayı kokladı. “Sınıf... sınıf.” İşte bu tam ona göre bir işti. Büyütecini çıkardı ve etrafı inceledi. Masanın üzerinden yerlere dökülen, kırıntıları gördüğünde “İşte ipuçları.” diye sevindi. Kırıntıları takip etti. Masanın üzeri, yerler, sandalye, yine yerler, sağa doğru... Şimdi sola... “Ve işte buldum.” diye bağırınca Bayan Şebi “Kim hani nerede?” diye sormaya başladı.

Difi yerdeki fare deliğini göstererek “İpuçlarına göre kaybolan kurabiyeler burada.” dedi. Bayan Şebi “Sanırım bundan sonra fazladan 5 kurabiye daha pişirmem gerekecek. Teşekkür ederim dedektif Difi.” derken Difi’ye bir bardak süt veriyordu. Difi bir bilmeceyi daha çözmüştü, çok mutluydu.

EV ZİYARETİ

Çocuklar gruplara ayrılır. Her grupta anne baba ve çocuklar vardır. Birbirlerine ev ziyaretine giderler. Öğretmen dramatizasyon çalışması sırasında çocukları gözlemler ve ev sahibi olan ailenin misafirlerini karşılarken “Hoş geldin” uğurlarken “Güle güle, yine bekleriz.” gibi nezaket kelimelerini kullanmalarını hatırlatır. Misafir olan ailenin çocuklarının evi çok fazla karıştırmamaları, izin alarak oyuncaları ve eşyaları kullanmaları hakkında konuşulur. Dramatizasyonun sonunda Başparmağım isimli parmak oyunu oynanır.

YAĞMUR
Doğa sesleri sıra ile dinlenir ve ne oldukları tahmin edilmeye çalışılır. Öğretmen “Şimdi bu sesleri tek bir ağız olarak biz çıkarmaya çalışacağız.” diyerek çocuklara grup olarak öğretmenin verdiği sesleri taklit etmeleri söylenir:

Akan dere

Şöminede yanan odun

Gök gürültüsü

Şelale

Suya atılan taş

Su
Yağmur


Üzerinde durulacak önemli nokta sözcüklerin değil seslerin kullanılmasıdır. Öğretmen çıkarılacak sesin adını söyledikten sonra tek ağız olarak sesleri taklit etmeye çalışırlar. Öğretmenin “Durun.” komutuyla dururlar. Çocuklar dinlendikten sonra taklit ettikleri seslerin resimleri gösterilir. Hangisini artık malzemelerle süslemek istersin diye sorulur ve masalara geçilir. Yağmur bulutları, dere, şöminede yana odun resimleri artık malzemelerle süslenir. Sınıfı temizleyip düzenledikten sonra çocuklara “Şimdi yere sırtüstü uzan ve gözlerini yum. Şimdi çimenlerin üzerinde uzanmış olduğunu düşün. Yavaş yavaş yağmur yağıyor. Küçücük yağmur taneleri alnına düşüyor. Göğsüne karnına bacaklarının üstüne ayaklarına hafif hafif yağmur yağıyor. Bedeninin rahatladığını hisset.” diyerek rahatlama çalışması yapılır. Öğretmen herkese boş bir kâğıt dağıtır ve yağmurun resmini çizmelerini söyler.

 

ANNEME NASIL ULAŞIRIM?

“Annem bana bir bebek aldı

Yanakları al aldı

Saçları koyu kumral

Gözleri elaydı

Bir gün gittik ataya

Çukuçuku almaya

Bebeğimi kaybettim

Başladım ağlamaya

Oradan geçen bir polis

Yolumuzu gösterdi

Bundan sonra annesiz gezmek yok, dedi.” şarkısını söyleyen öğretmen “Bir alışveriş merkezinde ya da hastane gibi büyük yerlerde annenizi kaybettiğiniz oldu mu?” diye sorarak bu konu hakkında çocuklarla konuşur. Çocuklara anne ya da babalarının telefon numaralarını bilip bilmedikleri sorulur. Bilenler dinlenir. Bilmeyenlere bu konunun önemli olduğu adreslerini ve telefon numaralarını ezberlemeye çalışmaları hatırlatılır. Alışverişe çıkıp çocuklarını kaybeden bir aile ve yaşananlar dramatize edilir. Çocuklarla ailelerini kaybedince neler hissettikleri korkup korkmadıkları konuşulur. Bu korkunun normal olduğu söylenir. Her çocuk kendi evinin adresini hatırlamaya çalışır.

 

 

 

 

PARMAK OYUNLARIMIZ

Ben bir ağacım. (Ayakta, eller yanda dik durulur.)
Dallarım var benim. (Yumruklar sıkılarak iki kol öne uzatılır.)

Dallarım bir çiçek açtı. (İşaret parmaklar açılır.)

Dallarım iki çiçek açtı. (Orta parmak açılır.)

Dallarım üç çiçek açtı. (Serçe parmak açılır.)

Dallarım dört çiçek açtı. (Serçe parmak açılır.)

Dallarım beş çiçek açtı. (Başparmak açılır.)
Yağmur yağdı şıp şıp şıp. (Eller havaya kaldırılır ve yağmur taklidi yapılır.)

Rüzgâr çıktı vuuuuu! (Eller sağa sola savrulur, sesle taklit edilir.)

Çiçeklerim döküldü. (Eller aşağı indirilir.)

Güneş açtı. (Eller havaya yavaşça kaldırılır.)

Çiçeklerim canlandı. (Eller havada parmaklar sallanır.)

ŞARKILARIMIZ


HOROZ
Kırmızı ibiğinle sen/ Çok güzelsin çok gerçekten

Güneş ufuktan doğarken/ Öt horozum öt sen yine

Kokorikokokoriko /Her sabah öter durmadan

Daha saatler çalmadan/ Sen yataktan da kalkmadan

Öt horozum öt sen yine/Kokorikokokoriko

 

SAĞLIKLI OLMALIYIM

“Oynamak ve koşmak için,

Zıplamak ve atlamak için,

Sağlıklı olmalıyım.

Öğrenmek için,

Başarmak için,

Mutlu bir yaşam için,

Sağlıklı olmalıyım.”

 

ÇAYDANLIK
Ben bir küçük çaydanlığım

Kocaman karnım

Burada elim var burada ağzım

Kaynayınca suyum

Çağırırım seni

Eğersin başımı

İçersin çayımı

 

ŞİİRLERİMİZ

Tavuktan yumurta

İnekten süt

Yumurtadan omlet

Sütten peynir

Nasıl yenir gösterelim

Ham ham ham

 

OYUNLARIMIZ

ARASINDAKİ FARKI BUL

Öğretmen etkinlik öncesi sınıfta beş değişiklik yapar. Daha sonra öğretmen sınıfta da bazı değişiklikler yaptığını söyleyerek çocukların bulmalarını ister. Çocukların ilgisi göz önüne alınarak sırayla çocuklar sınıfta birkaç değişiklik yaparlar, arkadaşları da yapılan değişiklikleri bulmaya çalışırlar.

 

ATALIM, TUTALIM

Öğrenciler 4’er kişilik gruplara ayrılır. Her gruba bir top verilir. Sırasıyla aşağıdaki yönergelerle top oyunları oynanır:

Topu havaya kaldırarak yanındaki/grubundaki arkadaşına at. (Öğrenci sırayla birbirine topu atar.)
Sıraya girerek topu karşıya ayağınla vurarak at. (Bir kale belirlenebilir.)

Karşılıklı oturup, topu yerden yuvarlayarak arkadaşına gönder.
Grubundaki arkadaşının adını söyleyerek topu havaya at. Adı söylene arkadaşın topu yakalayınca o da başka bir arkadaşının adını söylesin.

Yönergeler öğrencilerin ilgi ve isteklerine göre arttırılıp değiştirilebilir.

Oyun sonunda öğrenciler topla serbest bir şekilde oynamaları için bahçeye çıkarılır.

 

BENİ İYİ DİNLE

Bu oyun kolaydan güce doğru üç aşamada oynanır. Çocuklar, her üç aşamada da yere ya da iskemlelere, yarım ay biçiminde oturtulurlar.

a)-Öğretmenin göstermesiyle

Öğretmen, elini kendi başına koyar, çocuklara "Başına dokun." der, çocuklar, öğretmene öykünürler, ellerini kendi başlarına dokundururlar. Aynı oyun "Eline dokun.", "Dizine dokun.", "Kulağına dokun." vb. sözlerle sürdürülür.

b)-Öğretmen göstermeden

Dokunma oyunu bu kez, öğretmenin söylediği yerlere kendisi dokunmadan oynanır. Öğretmen yönergeleri söyler, çocuklar yaparlar.

c)-Şaşırtma yapılarak

 

KURDELE DANSI

Çocuklara yaklaşık 40-50 cm uzunluğunda renkli rafyalar dağıtılır. Daha sonra dil çubukları ve yapıştırıcılar verilir. Çocuklar rafyalarının yaklaşık 10 cm’lik kısmını dil çubuğuna dolayarak yapıştırıcıyla yapıştırırlar. Daha sonra açılan hareketli müzik eşliğinde rafyalarıyla dans ederler. Öncesinde kurdele dansı izlenebilir.

 

AŞAĞI-YUKARI
Gruptaki çocuklar halka biçiminde ayakta dururlarken ya da sandalyede otururlarken birinci çocuk belirli bir ritimle ayaklarını yere vurur ve adını yüksek sesle söylerlerken aynı ritimle ayaklarını yere vururlar. Ritim çalışması bittikten sonra öğretmen çocuklara Aşağı Yukarı oyunu anlatılır. Öğretmen sıra ile çocuklara aşağıda ve yukarıda olabilecek varlıkların isimlerini söyler. Örneğin, halı, bulut, ayakkabı, kuş, çorap, şapka gibi. Hangi çocuğa söylerse o varlığı konumunu düşünerek “aşağıda” veya “yukarıda” şeklinde cevap verir.

 

CANLI-CANSIZ
Canlı-cansız pandomimi izlenerek etkinlik başlar. Öğretmen sınıftaki çocukların, varsa balık, çiçek gibi eşyaların, masa sandalyelerin canlı mı cansız mı olduğunu sorar. Daha sonra “Bir şeyin canlı olduğunu nasıl anlarsınız?” sorusuyla çocukları tartışmaya teşvik eder.

 

SÜRÜN VE YUVARLAN

Oyun alanına geçilerek hep birlikte ısınma çalışmaları yapılır. Olduğun yerde zıplama, tek ayakla zıplama, öne eğilme, çapraz el ve ayağı birleştirme... gibi hareketlerle çalışma yapılmaya devam eder. Daha sonra Sürünme ve Yuvarlanma çalışması öğrencilerle yapılır.

Çocuklarla belirli bir düzen içinde, birbirlerine zarar vermeden, yerde sürünme, yuvarlanma çalışmaları yapılır. Çocuklara önce “Bir yılan olduğunuzu düşünün ve karnınız çok aç. Karşı duvarda yiyecek var, sürünerek gidip yiyeceği alın.” komutu verilir ve sürünerek gitmeleri sağlanır. Daha sonra ellerine bir top verilir. Kendilerinin de bir top olduğu belirtilip, yuvarlanarak top gibi gitmeleri istenir. Oyun bitiminde çocuklarla konuşularak, sürünürken ve yuvarlanırken neler hissettiklerini anlatırlar.


YAP-BOZ
Çocukların kendilerinin kesmelerini sağlar. Resimlerin boyutunun A4 boyutunu geçmemesi çocukların bireysel çalışması için daha uygun olacaktır. Hazırlanan resimler kalın bir karton üzerine yapıştırılarak, çocuklarca kesilir. Kesimlerin muntazam ya da aynı oranda olması beklenmemelidir. Hazırlanan yapbozlar önce hazırlayan çocukça sonra değiştirilerek oynanır.

 

HOROZ
“Eveleme develeme

Deve kuşu kovalama

Alçık bakçık

Sana dedim sen çık” tekerlemesi ile bir ebe seçilir. Ebe dışındaki öğrenciler daire olup yere çömelirler. Gözlerini kapatarak uyur gibi yaparlar. Yumurtaymış gibi davranırlar. Ebe oyuncuların etrafında gezerken tek tek başlarına dokunur. Başına dokunulan çocuk sessizce yerinden kalkar. Ebenin peşinden gelir. Son çocuk kalana kadar çocukların başına dokunmaya devam eder. Son kalan çocuğun etrafında halka olup, “Uykucu horoz, uykucu horoz kalk” artık diye bağırırlar. Uykucu horoz yerinden kalkarak arkadaşlarını yakalamaya çalışırlar. Yakalanan çocuk ebe olur. Oyun tekrar başlar. Çocuklar sıkılana kadar oyun devam eder. Çocuklar sıkılınca öğretmen onları masalara davet eder. Horoz resimlerini dağıtır ve çomak kukla yapılır. Horozlar kukla hâline geldikten sonra öğretmen çocuklara “Horoz” şarkısı söyler.


DOKUN-BUL
Sınıfta bulunan Legolar çeşitlerine göre gruplanır. Bu Legoların benzerlikleri ve farklılıkları (Renk, şekil, doku vb.) hakkında sohbet edilir.4 adet içi görünmeyen bez torbanın içine üçü birbiri ile aynı, diğeri farklı bir nesne koyulur. Bu işlem öğrencilere göstermeden ya da nesne koyulduktan sonra torbaları karıştırarak yapılmalıdır. Öğrenci torbalara dokunarak hangisinin farklı olduğunu tahmin etmeye çalışır. Doğru tahmin edenler alkışlanır.

 

SAĞLIĞIMI SEVİYORUM

Sağlıklı Olmalıyım isimli parmak oyunu oynanır:
“Sağlıklı olmak için neler yapmalıyım?” sorusuyla ilgili cevapların resimleri sınıfın çeşitli yerlerine saklanır. Aralarında sağlığı olumsuz etkileyen davranışların ve yiyeceklerin resimleri de vardır. Öğretmen, çocuklara “Şimdi sizinle bir geziye çıkacağız. Gezide sağlığımız için yapmamız gereken davranışların resimlerini arayacağız.” dedikten sonra çocuklar sınıfa dağılır. (Uyuyan çocuk resmi, yumurta yiyen çocuk resmi, balık yiyen çocuk resmi, basketbol oynayan çocuk resmi, kar yağarken kalın giyinmiş çocuk resmi, güneşli bir günde ince giyinmiş çocuk resmi, meyve yiyen çocuk resmi vb.) resimleri bulan çocuklar sırayla resimlerini anlatırlar. Sağlık için temiz olmanın, temiz bir ortamda yaşamanın, spor yapmanın, dinlenmenin, doğru beslenmenin önemi hakkında sohbet edilir.

Spor isimli dörtlük okunur:

“Sporla vücut sağlıklı

Yüzmek yürümek çok yararlı

Sporun her türlüsü faydalı

Ama çok da abartmamalı.” Eğer çocuklar isterse dörtlük tekrarlanır. Çocuklarla sohbetin sonunda öğretmen “Sizinle bir kez daha avlanacağız ama bu kez sağlığımızı olumsuz etkileyen davranışların resimlerini bulacağız.” der. (Çikolata yiyen çocuk, televizyon seyreden çocuk, terli terli su içen çocuk, kış günü ince giysiler giyen çocuk vb.) resimler bulunduktan sonra sağlığımızı olumsuz etkileyen davranışlar hakkında konuşulur. Çevremizin ve bedenimizin pisliğinin de bizi hasta edeceği konusu tartışılır. Temiz olmalı şiiri çocuklarla birlikte okunur:
“Temizliği seven sağlıklı olur,/Çünkü tatlı çocuklar/Tertemiz olur/Kendimize bakmalıyız/Güzel güzel kokmalıyız. Ellerim tombik tombik” şarkısı söylendikten sonra çocuklarla sıvı sabun kutuları süslenir.

 

 

KİM O?

Öğrencilerle birlikte tek ayakla ve çift ayakla zıplama, koşma, yürüme, sürünme çalışması yapılır. Belirlenen mesafeler arasında yönergelerle hareket edildikten sonra “Kim O?” oyunu öğrencilere anlatılır ve oynamak isteyen öğrencilerin katılımı ile oyun oynanır:
Çocuklar halka biçiminde otururlar. Bir çocuk halkanın ortasında gözleri bağlı olarak yere yüzükoyun uzanır. Halkadaki çocuklar sıra ile birer birer yerde uzanan arkadaşlarına yaklaşırlar ve sırtına hafifçe vururlar. Sırtına vurulan çocuk “Kim o?” diye sorar. Sırtına vurulan çocuklardan her biri kendi seçtiği bir hayvanın sesini çıkarır. Yerde yatan çocuk hayvan sesi çıkaran arkadaşının kim olduğunu bulmaya çalışır. Ebe olan çocuk doğru tahmin ederse ebe olarak ortaya geçer. Ebe doğru bilemezse başka bir çocuk gelerek oyunu tekrarlar.

 

FEN VE MATEMATİK


ALO… ALO…

2 adet boş konserve kutusu alt kısmı delinerek uzunca bir ip içinden geçirilir. İpin kutudan çıkmaması için birkaç kez düğüm atılır. Her iki kutuyu birer öğrenci tutar ve ip gergin olana kadar uzaklaşırlar. İp iyice gergin olduğunda bir öğrenci kutunun içine doğru konuşurken diğeri kutuyu kulağına koyarak duymaya çalışır. Tuvalet kâğıdı ruloları el işi kâğıdı ile kaplanır. Orta büyüklükte bir kutu beyaz kâğıtla kaplanıp üzerine telefon tuşlarının resmi yapılır. Rulonun iki ucuna daireler yapıştırılır. Kutu ve rulo rafya ile birleştirilir.

 

İNEK
Öğretmen çocuklara ineklerle ilgili parmak oyunu oynar. Öğretmen Rehber Kitabı’ndaki Benekli isimli hikâye okunur. Hikâyenin sonunda çocuklara bozuk CD’ler dağıtılır. Bu CD’lerle neler yapabilecekleri hakkında sohbet edilir.  İnekten elde edilen sütün yararları ve süt ile neler yapıldığı hakkında konuşulur. Yoğurt mayalanarak etkinlik sona erdirilir.

 

BOŞ MU DOLU MU?

Öğretmen masanın üzerine sınıftaki öğrenci sayısı kadar boş bardak koyar. Masanın üzerine, su, meyve suyu, ayran gibi çocukların isteyebileceği içeceklerden koyar. Çocuklara, her birine bir bardak vereceğini bardağı dolu mu boş mu istedikleri sorulur. Dolu isteyenlere “Bardağın içinin ne ile dolu olmasını isterdin?” sorusu sorulur ve öğrenciye dolu bardağını gelip alması söylenir. Bütün öğrenciler bardağını alır. Öğretmen bir çöp poşeti hazırlar ve öğrencilere boş bardaklarını poşetin içine atmalarını ister. Öğretmen masanın üzerine sekiz tane cam su bardağı koyar. İlk bardak tam dolu olacak şekilde içlerine azalan miktarlarda konur. Kalemle veya metal bir çubukla bardakların kenarına vurularak müzik yapılır.

Çocukların da sırayla masaya gelerek müzik yapmaları sağlanır. (Çocuklarla içecekler konusunda sohbet edilebilir. Hangi içecekler sağlıklı, hangileri sağlıksız sorulur. Kavramlarla ilgili interaktif etkinlikler uygulanabilir.)

 

DOLAŞIM SİSTEMİ

Vücudumuzla ilgili yapılan çalışmalar hatırlanır. Vücudun bölümleri, duyu organları, dolaşım ve boşaltım sistemi ile ilgili sohbet edilerek etkinliğe başlanır.. Daha sonra insan vücudu kesilerek öğretmenin dağıttığı kırmızı renkli ip çocuklarca vücutta belirtilen damarlara dolanarak tamamlanır. Kanın damarlarda dolaşabilmesi için kalbin kanı pompalaması gerektiği vurgulanarak stetoskopla çocukların kalp atışları dinlenir. Çocuklar elleriyle de kalplerinin yerlerini ve kalp atışlarını bulmaya çalışırlar.

 

ARADAKİ FARK NE?

Çocuklara bir süre arkadaşlarını incelemeleri için zaman tanınır. Daha sonra çocuklar ikişerli küçük gruplara ayrılırlar. Çocuklar bir süre daha grup arkadaşlarını incelerler. Eşler sır sırta dönerler ve üzerlerinde değişiklikler yaparlar. Bunlar küçük değişiklikler olmalıdır. Öğretmen bu konuda rehberlik edebilir. Değişiklikler yapıldıktan sonra eşler birbirlerine dönerler. Ne gibi değişiklikler yapıldığını bulmaya çalışırlar.


KAÇ TANE ORGAN?

Benzer bir çalışma sayfası kızlar ve erkekler olarak yapılabilir. Kızlar ve erkekler için ayrı sütunlar hazırlanır. Kızların ve erkeklerin elleri, burunları, gözleri öğretmenin yardımıyla sayılır ve işaretlenir. Hangi organın kızlarda çok, hangisinin erkeklerde olduğu vurgulanır.

Daha sonra bir öğrenci yere serilen Kraft kâğıt üzerine yatırılır ve vücudun kalıbı çıkartılır. A3 kâğıda basılan organların yerleri çocuklarla belirlenerek kalıba yapıştırılır ve beraberce boyanır.


DOKUN-HİSSET
Önceden öğretmen tarafından 2 torba hazırlanır. Birinin içine nişasta, diğerine kum boncuk koyulur. Öğrenciler bu torbalara dokunarak, hangisinde kaygan, hangisinde pütürlü doku hissettiklerini söylerler. Kaygan ve pütürlü dokulara sahip nesnelere örnek verilir. Oyuncaklara, masa ve duvarlara dokunarak pütürlü ve kaygan yüzeyler bulunur. Pürüzlü-Kaygan şiiri dinlenir. Dinlerken neler hissettiğimiz hakkında sohbet edilir. Duygularımız ve nedenleri konuşulur. Tiyatro sanatından örnekler verilerek Tiyatrolar günü olduğu söylenir.
 

 

 

 

 

 

PAZARTESİ

SALI

ÇARŞAMBA

PERŞEMBE

CUMA

 

 

1
ŞEKER AĞAÇLAR SANAT ETKİNLİĞİNİ YAPIYORUZ.

2
YANGIN ATTBİKATI YAPIYORUZ.

5
BENİ İYİ DİNLE OYUNUNU OYNUYORUZ.

6

JİMNASTİK SPORU VE KURDALE DANSI YAPILIR.

7
SİYAH- BEYAZ HALI SAANT ETKİNLİĞİNİ YAPIYORUZ.

8
SÜRÜN VE YUVARLAN OYUNU OYNUYORUZ.

9
SAYILAR ÖRÜNTÜSÜ YAPIYORUZ.

12
ALO ALO FEN ETKİNLİĞİNİ YAPIYORUZ.

13
DEDEKTİF DİFİ DRAMASI YAPIYORUZ.

14
DOKUN-BUL ETKİNLİĞİ YAPIYORUZ.

15
İNEK ETKİNLİĞİ YAPIYORUZ.

16
7 SAYISINI ÖĞRENİYORUZ.

19
PAPAĞAN SANAT ETKİNLİĞİNİ YAPIYORUZ.

20
ANNEME NASIL ULAŞIRIM DRAMASI YAPIYORUZ.

21
BASKI ORMANI YAPYIORUZ.

22
1’DEN 8’E KADAR TEKRAR EDİYORUZ.

23
PATATES VÜCUDUM SANA ETKİNLİĞİNİ YAPIYORUZ.

26
8 SAYISINI ÖĞRENİYORUZ.

27
DOKUN-HİSSET FEN ETKİNLİĞİNİ YAPIYORUZ.

28
YAP-BOZ SANAT ETKİNLİĞİNİ YAPIYORUZ.

29
ARTIK MATERYALDEN İSKELET ADAM ETKİNLİĞİ YAPIYORUZ.

30
TIK TIK SANAT ETKİNLİĞİ YAPIYORUZ.